Oferujemy Państwu pełen zakres usług.
Współpracujemy także z Narodowym Funduszem Zdrowia w zakresie stomatologii, chirurgii i ortodoncji.

CHIRURGIA STOMATOLOGICZNA

Chirurgia stomatologiczna to dziedzina medycyny zajmująca się leczeniem operacyjnym jamy ustnej i okolic przyległych. W ramach tej specjalności wykonujemy cały szereg zabiegów wspomagających inne dziedziny stomatologii, np. endodoncję (resekcje wierzchołka korzenia), periodontologię (chirurgia przyzębia), protetykę (chirurgia przedprotetyczna) oraz ortodoncję (zatrzymane zawiązki zębów).

 

IMPLANTOLOGIA

Jest to bardzo nowoczesne i najbardziej naturalne rozwiązanie w przypadku braku pojedynczego lub kilku zębów. Zapewnia całkowity komfort użytkowania, ponieważ z powodzeniem zastępuje naturalne zęby. Implant jest to sztuczny korzeń wykonany z tytanu, który stanowi podstawę do odbudowy zęba. W naszych gabinetach istnieje możliwość wszczepienia wielu brakujących zębów. Można również wykonać kilka wszczepów i stworzyć podparcie dla mostów. Nawet dwa implanty zapewniają dodatkowe umocowanie i doskonale stabilizują protezy całkowite. Dobór najlepszej dla Państwa opcji zawsze ustala nasz lekarz na konsultacji stomatologicznej. 

STOMATOLOGIA ZACHOWAWCZA I ESTETYCZNA

Podstawą stomatologii zachowawczej jest zapobieganie oraz leczenie skutków najbardziej rozpowszechnionej choroby zębów jaką jest próchnica oraz ubytków niepróchnicowego pochodzenia (erozja, ubytki klinowe, starcie zębów).  Leczenie ubytków próchnicowych w naszych gabinetach jest praktycznie bezbolesne i oparte na nowoczesnych materiałach, w szerokiej gamie kolorów. Stomatologia estetyczna dba przede wszystkim o nasz biały uśmiech, dzięki której możemy Państwu zaoferować usługę wybielania zębów, tak ważną dla wielu Pacjentów. 

 

STOMATOLOGIA DZIECIĘCA

W trosce o piękny uśmiech naszych najmłodszych pacjentów, szczególną uwagę przykładamy do profilaktyki próchnicy, gdyż wiemy, że przyzwyczajenie dzieci do dbania o zęby od najmłodszych lat, zapewnia im zdrowy uśmiech na długo. Dbamy o to, aby wszystkie nasze zabiegi były przeprowadzane bezboleśnie, a wizyta w naszych gabinetach była przyjemną przygodą. Oferujemy kolorowe wypełnienie zębów mlecznych, estetyczne ozdoby zębów stałych, lakierowanie zębów oraz fluoryzację.  

 

PROTETYKA

Protetyka dba o odbudowę utraconych zębów i pozwala zachować komfort życia. W naszym gabinecie stosujemy tylko nowoczesne rozwiązania. Oferujemy również korony i mosty licowane porcelaną na stopie metali oraz z cyrkonu, protezy szkieletowe, szynoprotezy i szyny antybruksizmowe. Prace protetyczne są wykonywane na najwyższym poziomie i indywidualnie dostosowywane do każdego Pacjenta. 

 

ORTODONCJA

Leczenie ortodontyczne to inaczej leczenie wad zgryzu. Obecnie 2/3 populacji ma zaburzenia zgryzu, ale niestety tylko nieliczni poddają się leczeniu. Nie leczona wada zgryzu może spowodować nieodwracalne zmiany w stawach skroniowo-żuchwowych, z dolegliwościami bólowymi włącznie, zaś stłoczone zęby często są przyczyną próchnicy na powierzchniach stycznych. W naszym gabinecie oferujemy leczenie ortodontyczne zarówno młodym pacjentom, jak i dorosłym. W trosce o każdego pacjenta, plan leczenia oraz samo leczenie jest dostosowane do jego indywidualnych potrzeb.

 

ENDODONCJA – CZYLI LECZENIE KANAŁOWE

W ramach endodoncji, czyli leczenia kanałowego, stosujemy wyłącznie nowoczesne metody i materiały, co pozwala zachować zęby które kiedyś były skazane na usunięcie. Niedokładne lub błędne leczenie kanałowe prawie zawsze prowadzi do przewlekłego stanu zapalnego kości, a nieleczone zmiany zapalne mogą być źródłem chorób odogniskowych takich jak reumatologiczne zapalenie stawów, zapalenie wsierdzia czy zapalenie zastawek serca. Leczenie endodontyczne przeprowadzamy przy użyciu specjalistycznego mikroskopu, który jest niezwykle pomocny przy udrażnianiu kanałów, usuwaniu złamanych narzędzi oraz wkładów koronowo-korzeniowych. 

 

RADIOLOGIA STOMATOLOGICZNA

Sukces w leczeniu stomatologicznym to wiedza i nowoczesna diagnostyka. Nowe technologie informatyczne i radiologiczne stosowane przez dentystów w naszych gabinetach zapewniają całkowite bezpieczeństwo, dokładne diagnozowanie oraz obrazowanie. Dawki promieniowania wykorzystywane do zdjęć rentgenowskich są minimalne i ustalane przez komputer indywidualnie dla każdego pacjenta. Są również bezpieczne dla dzieci. Przeprowadzane są bez kliszy i odczynników chemicznych, a samo zdjęcie jest od razu widoczne na monitorach w naszych gabinetach. Wykonujemy pełną diagnostykę ortodontyczną i tomografię komputerową (zdjęcia 3D), zdjęcia zębowe, zdjęcia zatok i stawów skroniowo-żuchwowych.