Laser diodowy to nowoczesne urządzenie, które nie tylko skraca czas wykonywania zabiegów, ale również zmniejszaja ewentualne dolegliwości bólowe. Przy jego zastosowaniu, wizyty mogą przebiegać szybciej, a na efekty leczenia czeka się krócej niż normalnie. Dzięki zastosowaniu lasera w naszym gabinecie, możemy osiągać lepsze wyniki podczas leczenia, w krótszym czasie i bardziej precyzyjnie zaplanować cały proces leczenia. 

Laser diodowy jest już dostepny w naszym Gabinecie Sanavi i ma wszechstronne zastosowanie:

  • W ENDODONCJI 

Podczas leczenia zębów najważniejsze jest bezpieczeństwo i komfort pacjenta. Dzięki zastosowaniu lasera diodowego, możemy dostać się głęboko do kanału korzeniowego i kanalików zębinowych, co powoduje szybsze gojenie zęba oraz wyeliminowanie szkodliwych mikroorganizmów. 

  • W PERIODENTOLOGII 

W periodentologii laser służy do redukcji powstawania kieszonek patologicznych, które mogą prowadzić do paradontozy. Ponadto zastosowanie lasera pozwala na praktycznie bezbolesne leczenie chorób przyzębia.

  • W ZABIEGU WYBIELANIA ZĘBÓW

Laser diodowy świetnie sprawdza się również w zakresie stomatologii estetycznej. Przede wszystkim dzięki niemu można zminimalizować nadwrażliwość zębów po zabiegu wybielania, jednocześnie zachowując satysfakcjonujący efekt wybielania zębów. 

  • W CHIRURGII 

Zastosowanie lasera diodowego w chirurgii pozwala na wykonanie bardzo precyzyjnego, praktycznie bezkrwawego cięcia tkanki, zapewniając szybszą regenerację i zmniejszenie bólu u pacjenta po zabiegu.

  • W REGENERACJI TKANEK

Działanie lasera diodowego na uszkodzone tkanki wspomaga ich skuteczną regenerację, pobudza krążenie krwi, stymuluje aktywność komórkową oraz intensyfikuje wymianę międzykomórkową. Wynikiem przeprowadzonego zabiegu jest znacznie zmniejszony stan zapalny, redukcja bólu w trakcie i po zabiegach, mniejsze alergie na metale, ponadto leczy afty i opryszczki oraz redukuje szczękościsk.

  • W LECZENIU NADWRAŻLIWOŚCI ZĘBÓW 

Laser diodowy wspomaga leczenie krótkiego i ostrego bólu spowodowanego nadwrażliwością zębów, dzięki jego zastosowaniu zęby są mniej podatne na reagowanie na bodźcie termiczne, chemiczne czy mechaniczne.